З 10 по 13 травня 2022 року у Міжнародному інституті післядипломної освіти відбувся тренінг «Основи дитячого консультування та травмотерапії».
У тренінгу взяли участь 40 учасників, які навчилися розмовляти з дітьми про війну та втрату близьких.
Зокрема, вони отримали знання з наступних тем:
- огляд дитячої травми;
техніки роботи з дітьми в «польових умовах»;
терапія дитячого горювання;
особливості роботи з тимчасово переміщеними родинами;
навчання дитячому протоколу стабілізації GTEP «Подорож метелика».
Навчання проходило онлайн чотири дні з 10 до 18 години.
Фахівці в галузі ігрової та піскової терапії проводили заняття для дитячих кризових терапевтів. Викладачі підготовлені працювати за американськими стандартами. Програма вивчає всесвітньо відомі методи, засновані на доказах, які використовуються в психологічному консультуванні. Християнські цінності інтегровані у навчальний процес.
Освітній проект існує в Україні з 2016 року у співпраці Regent University (Virginia Beach, USA) та Міжнародного інституту післядипломної освіти за підтримки International Mental Health Consulting, Inc.
Він розроблений для вирішення сучасних проблем психологічної травми та війни для психологів та інших надавачів допомоги.
Якщо вас цікавлять ці програми, перегляньте наш сайт www.americanprogram.net
Дорогі друзі та партнери! Ми щотижня отримуємо відгуки від наших учасників стабілізаційних сесій, від клієнтів після роботи з нашими психологами, та від самих психологів щодо їхньої роботи. Ми залюбки ділимося з вами переживаннями та ефектом наших сесій та роботи, нехай це послужить підтримкою тим, хто працює з людьми, допомагаючи їм у ці складні часи, та нехай це буде натхненням, тим хто потребує надії та зцілення.
Будь ласка, продовжуйте спрямовувати людей до нас.
Ми маємо приблизно 10-15 онлайн-запитів на день і зараз можемо виконувати понад 100 запитів на день.
Більшість людей потрібує лише 1-3 сеанси, щоб стабілізувати себе або подолати нещодавню травматичну подію.
Наші терапевти-травматерапевти навчаються технікам стабілізації EMDR та ранніх втручань, що дозволяють впоратися з нещодавньою травматичною подією дуже швидко, не запитуючи подробиць, без ретравматизації.
Якщо ви знаєте когось, хто потребує допомоги, попросіть його заповнити гугл форму https://forms.gle/shGdoUvNQNghXoxY7 чи через чат бот в Телеграмі: https://t.me/odukraine_bot
У стабілізаційних групах найбільше мене вражає підтримка від тренерів. Це дуже щиро з їхнього боку, і так важливо для нас в цей час. В своїй роботі з клієнтами найбільше я ціную ти миті, коли наприкінці зустрічі ти запитуєшь клієнта: «Як ви почуваєтесь зараз?» і у відповідь чуєшь «Дякую! Значно краще!»
Психолог Центру психологічного консультування та травматерапії «Відкриті двері»
Стабілізаційні сесії допомогли мені справитися з власними переживаннями вгамувати стрес на початку війни, подолати відчуття втрати контролю. Особливо цінним було те, що я відчувала щиру підтримку, зв'язок зі своєю спільнотою, що я не одна. Зараз стабілізація допомагає віновлювати сили та з'єднуватися з власним внутрішнім ресурсом, справлятися зі своїми емоціями, щоб не вигоріти від співчуття до людей які страждають. Я вдячна за можливість працювати та підтримувати себе в стабільному стані.
Нещодавній відвідувач стабілізаційної сесії.
Для себе відмітила, що коли розповідала про метод білатеральної стимуляції, більшість клієнтів, напочатку, реагували з недовірою, що це допоможе. Коли вже робили цю техніку, то відчували полегшення, а на завершення - заспокоювалися, могли говорити про пережиту подію, розуміли, що це дієвий метод. Завдяки стабілізації клієнти знижували симптоми стресу, відновлювали власні ресурси, відновлювали звʼязок з тілом, приймали важливі рішення, долали життєві проблеми. Важливо, що в людей, після сесій з'являлася надія та віра в свою спроможність. Клієнти навчилися підтримувати себе та своїх близьких.
Психолог Центру психологічного консультування та травматерапії «Відкриті двері».
У межах спільного проєкту Асоціації психологічного консультування та травматерапії та Canada-Ukraine Foundation психологи, які працюють в дерхавних, комунальних закладах та волонтерських центрах можуть отримати стипендію на навчання на післядипломній програмі «Психологічне консультування» у Міжнародному інституті післядипломної освіти за напрямками: травматерапія та психолонічне консультування дітей та підлітків.
Програма "Травматерапія" навчає визнаним у світі доказовим методам, що застосовуються у психологічному консультуванні та травматерапії. Проводять американські та українські фахівці, травматерапевти за американськими стандартами навчання.
Післядипломна програма "Клінічне консультування дітей та підлітків" забезпечить психологів унікальними навичками, необхідними для консультування дітей та підлітків. Програма навчає проводити терапію з найпоширинішими дитячими психічними проблемами. За підтримка Асоціації ігротерапії (США) фахівці навчаються комплексним методам ігротерапії та роботи з дітьми, з якими школа не може впоратись.
Стипендія на навчання буде доступна для психологів, що на теперішній час живуть і працюють з військовими та постраждалими в Україні. Перевага при відборі надаватиметься психологам, які надають допомогу військовому та цивільному населенню у державних та комунальних закладах, волонтерських центрах.
Нині у нашій мережі нині вже працюють близько 70 україномовних терапевтів-травматотерапевтів та дитячих та підліткових психологів.
Нині ми допомогли понад 130 людям, які зареєструвалися через наш чат-бот у Telegram https://t.me/odukraine_bot і можемо робити певні проміжкові висновки, якими хочемо поділитись із вами.
Ми спостерігаємо, що запити людей змінюються. Вони перейшли від запитів стабілізації та подолання шоку до гострих травматичних симптомів (високий рівень дистресу, тривожність, відсутність сну та апетиту, програвання пережитих травматичних подій війни). В усіх цих випадках наші фахівці успішно допомагають. На це потрібно не багато часу. Разом із психологом проблеми вирішуються швидше, ефективніше, меншими зусиллями.
Якщо ви оцінюєте рівень своїх переживань вище 5 за шкалою від 0 до 10 (де 10 найвищий) – це вже достатньо поважна причина заповнити форму в чат боті і спробувати один сеанс із психологом.
Якщо ви знаєте когось, кому можуть бути корисними наші послуги, будь ласка, порадьте заповнити форму:
https://forms.gle/shGdoUvNQNghXoxY7
або чат бота в Telegram:
Ми маємо досвід, наш сайт - Центр психологічного консультування та травматотерапії "Відкриті Двері" (Київ):
14 грудня розпочалась робота Спецпризначенців 12 в межах проєкту Veteranius
Завдяки Програмі реінтеграції ветеранів, яку реалізує IREX, Razom та Асоціація психологічного консультування та травматерапії за підтримки Державного департаменту США, 12 ветеранів/ок (Спецпризначенці 12) відчують, що таке робота в умовах ІТ-компанії з реальними проектами, реальними дедлайнами, а інколи й овертаймами. Цей курс для найвитриваліших, найсміливіших, тих, хто готовий до справжніх випробувань. 6-місячна програма Спецпризначенці 12 вдвічі коротша, за відомий курс американських спецпризначенців Q Course, але вона для таких же відважних людей.
Більше про ініціативу в цифрах:
6 місяців
12 ветеранів/ок
4 технічних ментори
4 психологи/кар'єрних консультанти
2 групи з англійської мови
робота в офісі в Києві або онлайн при повній присутності
1 реальний проект, в якому є справжні клієнти
опрацьовування великих масивів даних в проекті - xml-файли понад 12Gb, sql-таблиці з мільйонами записів
спрінти, беклог грумінги, ретроспективи, стендапи
Із Спецпризначенцями постійно працюватимуть 4 психологи і кар'єрні консультанти. Як працювати в команді, якщо там опинився цивільний. Як тримати себе в руках, якщо клієнт не може пояснити суть задачі. Що робити, якщо здається, що з програмуванням це була погана ідея, це лише для обраних, і взагалі весь світ проти вас. Це зовсім не вичерпний перелік того, з чим допоможуть впоратись психологи. Ми натренуємо не лише технічні навички, а й стресостійкість, без якої ніяк в ІТ.
Цей курс і справді не з легких, але ви весь час будете в команді своїх. Тут завжди підтримають, ментори допоможуть розібратись із завданнями, колеги проведуть код рев'ю, проектний менеджер допоможе з плануванням часу. А психологи допоможуть з оцінкою кар'єрних схильностей та інтересів, а також підкажуть, як знаходити мотивацію до роботи. Свої для своїх. Серед менторів - побратими і посестри, які і самі пройшли шлях з фронту в ІТ професію.
Цікавить, тоді на сайт проекту
Фінал проєкту
“Спецпризначенці 12”
Ось і добіг логічного завершення черговий етап – один із проєктів Veteranius – “Спецпризначенці 12”.
У результаті – 12 ветеранів змінили своє життя, здобули досвід, знайомства, коло спілкування.
Наші психологи, навчені за американськими стандартами, брали безпосередню участь у цьому проєкті, за що їм подяка і пошана. Пишаємось нашими колегами і учасниками проєкту.